2n Concurs frases fetes.

Les frases fetes, els refranys i les locucions són elements lingüístics que formen part de la llengua i que eren molt vius en els parlars dels nostres avis, però que avui en dia es van perdent entre el jovent. La nostra escola, amb l’objectiu de no deixar perdre aquesta riquesa lèxica que ens han deixat els nostres avantpassats, proposa de nou un concurs de frases fetes per difondre-les de forma lúdica entre els nostres alumnes. Cada mes es publicarà a Mysilbox un formulari amb una frase feta. Els nois i les noies només cal que seleccionin la resposta correcta, facin una fotografia original que  il·lustri la frase feta i la pengin al formulari. Cada mes, la imatge més original, decorarà la nostra escola.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *